Jdi na obsah Jdi na menu

Sokol Velim - SK Mostiště 2003 9-9

11. 4. 2009

Sobota 11. dubna byla ve velimské sokolovně ve znamení sportovních klání - zatímco v hlavním sálu se konal jakýsi mix vybíjené, přehazované a občasného  volejbalu, v malém sálu nebyl s identifikací sportovního odvětví problém - k přátelskému duelu s velimskými stolními tenisty zavítal tým SK Mostiště 2003  (6. celek okresní soutěže 1. třídy rokycanského okresu).

Úvodní debly vyzněly poměrně hladce pro domácí družstvo - Pavel Jeřala s Martinem Škopkem pořešili poměrem 3-0 dublet Václav Turek, Petr Karel, dvojice ve složení Lukáš Jeřala, Dan Petřík ztratila jeden set s párem Josef Simler, Antonín Mudra. V úvodním singlu zvýšil vedení Velimi na 3-0 Pavel Jeřala po výhře stejným poměrem nad Antonínem Mudrou. Na sousedním dvorci se začaly vkrádat do mysli Lukáše Jeřaly myšlenky na konec závodní kariéry po prohře 2-3 s Josefem Simlerem. Dan Petřík vydřel vítězství nad Petrem Karlem 15-13 v rozhodující páté sadě, čímž dostal velimský Sokol do vedení 4-1. Nadějné vedení ale domácí borci lehce prohospodařili - Martin Škopek podlehl 0-3 Václavu Turkovi, Lukáš Jeřala po další pětisetové porážce připomínal koncentrovanou hromádku neštěstí, Dan Petřík si připravil svou občasnou specialitu - vedl 10-6 v úvodním setu nad Josefem Simlerem, aby tento set i zápas ztratil. Danovi nepomohlo k úspěchu i netradiční choreo, v jehož rámci si vyměnil dresy. Velimský prapor následně pozvedli Martin Škopek (3-1 nad Petrem Karlem) a Pavel Jeřala (3-1 proti Václavu Turkovi). SK Mostiště 2003 však opětovně zabojovalo a po zásluze srovnalo - Tonda Mudra zdolal 3-0 Dana Petříka a Josef Simler jednoznačně přemohl 3-0 Martina Škopka. Velimský tým se naštěstí mohl spolehnout na Pavla Jeřalu, který uhrál další bod po výhře 3-0 nad Petrem Karlem. Pro budoucnost velimské stolnětenisové základny se odehrál zásadní duel mezi Lukášem Jeřalou a Václavem Turkem, po výsledku 3-0 snad Lukáše uvidíme na domácích stolech i v další sezóně. Martin Škopek prohrál 0-3 s Antonínem Mudrou, čímž soupeř snížil na 7-8. Devátý bod pro Velim uhrál výtečně hrající Pavel Jeřala, který zdolal Josefa Simlera. Lukáš Jeřala pak asi nechtěl platit vítězné kořalky, a tak prohrál 1-3 s Petrem Karlem. Rozhodnutí měl na své pálce Dan Petřík, jenž nechal zavzpomínat na sezónu 2007/2008 v RP2, kdy hned několik duelů uzavíral za nerozhodnutého stavu. Zaslouženou remízou po Danově prohře 1-3 skončil i přátelský duel s SK Mostiště 2003.