Jdi na obsah Jdi na menu

Regionální pohár žactva KH

8. 3. 2016

Regionální svaz stolního tenisu Kutná Hora v letošní sezóně organizuje 33. ročník Regionálního poháru žactva. Úvodní turnaj se konal 11. října 2015 v Kutné Hoře, postupně budou ještě následovat klání ve Zruči, Čáslavi a Uhlířských Janovicích. Do královského města vyrazili z velimského oddílu dva borci - Adam Pena a Tomáš Němec. Velimští hráči se v turnaji v konkurenci 36  účastníků prezentovali dobrými výkony. Oba stolní tenisté vyhráli své základní skupiny 2. kategorie bez ztráty setu. Velimské naděje následně uspěly i v baráži proti hráčům ze skupin 1. kategorie, a postoupily tak do děravého pavouka A - turnaje. Tomáš na jeho úvod prohrál těsně 2:3, Adam postoupil o kol dál, v němž podlehl budoucímu finalistovi. Velimská dvojice spolu nastoupila i do deblového turnaje a ani zde se neztratila. Velimský pár po dvou vítězstvích postoupil do semifinále, kde nestačil na celkového vítěze (mimochodem finalisty singlového turnaje).

Čtyřdílný seriál pokračoval svou druhou částí ve Zruči nad Sázavou. Z Velimi se zúčastnili čtyři hráči - Adam Pena, Jan Bulgr, Petr Balouš a Štěpán Pena. V konkurenci 37 hráčů a hráček skončil Adam Pena na 13. místě, Petr Balouš byl 23., Štěpán Pena 25. a Jan Bulgr 29.

Další turnaj se uskutečnil 17. ledna v Čáslavi. Zúčastnilo se jej 46 mladých stolních tenistů a tenistek, což je v dosavadním průběhu letošního poháru nejvyšší počet. Sokol Velim tentokrát reprezentoval kvintet hráčů ve složení Adam Pena, Štěpán Pena, Petr Balouš, Radek Sahulka a Matěj Mén. Velimská výprava se v takto širokém účastnickém poli neztratila a každý její člen několikrát během hracího dne okusil šťastný pocit z výhry nad svým protivníkem. Ve skupinách 2. kategorie hráli Matěj Mén a Radek Sahulka. Matěj svou skupinu vyhrál bez ztráty setu. Ve vyřazovacích bojích pak doplatil na los, kdy jej po neúspěchu v baráži proti hráči ze skupin 1. kategorie v play-off B - turnaje vyřadil budoucí vítěz. Radek si po dvou výhrách v základní fázi připsal na své konto i jednu výhru v play - off, a skočil tedy mezi osmi nejlepšími v B - turnaji. Ve skupinách 1. kategorie se podařilo všem velimským hráčům podařilo postoupit do play - off A - turnaje shodně ze druhých míst svých skupin. Do 1 / 8 finále se probojovali Adam s Petrem, kde jejich turnajová pouť skončila. Adam byl v celkovém pořadí hodnocen na 5. místě, Petr na sedmém a Štěpán na dělené 12. příčce.

Velimská výprava v Čáslavi

Poslední turnaj kutnohorského regionálního přeboru žactva se konal v Uhlířských Janovicích šestého března, kam z Velimi přijelo stylově šest účastníků. Startovní pole čítalo tentokrát 43 stolních tenistů. Do "áčkového" pavouku pronikl kvintet velimských borců. Nejvíce se dařilo Tomáši Němcovi, jenž si proklestil cestu do finálové osmičky. Adam Pena se s Petrem Baloušem rozdělili o konečnou 12. příčku, Matěj Mén skončil na děleném 20. místě, Štěpán Pena a Radek Sahulka se vešli do první třicítky celkového pořadí tohoto turnaje.

V součtu bodů za všechny čtyři turnaje se tři velimští hráči umístili v první dvacítce celé série (11. Adam Pena, 16. Petr Balouš a 20. Tomáš Něměc).