Jdi na obsah Jdi na menu

Reporty z vybraných zápasů LL

22. 4. 2011

Velim - Poděbrady 7-11

Do velimské sokolovny zavítal v rámci 10. kola lídr tabulky Letní ligy, tým Poděbrad. Na rozdíl od minulého týdne bylo v malém sále snesitelně a dusno nebylo ani na samotné palubovce - hosté v klidu dokráčeli k dalšímu tříbodovému zisku. Vyrovnaný stav panoval jen po úvodních čtyřhrách, v nichž se nejprve ujali hosté vedení 1:0 třísetovou výhrou dubletu Lukáš Vymazal, David Omáčka nad domácí dvojicí Lukáš Jeřala, Dan Petřík, aby následně za domácí po výhře 3:2 srovnal zkušený pár Franta Vejtruba, Martin Škopek nad poděbradskou dvojkou ve složení Tomáš Kokojan, Petr Vršovský.

Úvodní kvarta siglů se domácím již tolik nevyvedla, uspěl jen Martin Škopek, jenž otočil utkání s Petrem Vršovským. Ve zbylých duelech se dařilo hostům: L. Jeřala - Omáčka 0:3, Vejtruba - Vymazal 1:3, P. Kopecký - Kokojan 1:3. Druhé hrací období dvouher nabídlo totožné bodové rozložení - za domácí zvítězil Lukáš Jeřala nad Petrem Vršovským 3:0. Docela blízko bodu byli Pavel Kopecký i Fanda Vejtruba, kteří shodně prohráli své duely až v koncovce pátého setu: Vejtruba - Omáčka 2:3, P. Kopecký - Vymazal 2:3. Martin Škopek pak nestačil na Tomáše Kokojana, s nímž prohrál 0:3. Rovněž ve třetí kvartě uspěli velimští borci jen z jedné čtvrtiny, když si Martin Škopek připsal další výhru v zápase s Lukášem Vymazalem: Škopek - Vymazal 3:0, L. Jeřala - Kokojan 0:3, P. Kopecký - Omáčka 0:3, Petřík - Vršovský 1:3. V závěrečné čtvrtině singlů domácí výrazně korigovali celkový stav utkání s Poděbrady, avšak bez vlastního přičinění - soupeř za rozhodnutého stavu poslední tři dvouhry skrečoval. V jediném odehraném zápase nestačil Martin Škopek na Davida Omáčku (0:3).

Martin Škopek v duelu s Petrem Vršovským

Tuto petku jsem u našeho předsedy nikdy neviděl :-).

Velim - Sadská 2-16

Poslední duel před prázdninovou přestávkou v Letní lize byl přesunut z malého sálu sokolovny do velimské prádelny, kde se lépe dařilo hostujícímu družstvu ze Sadské: ve vydýchané místnosti došel kyslík především domácím hráčům, kteří prohráli jednoznačně v poměru 2:16. Kromě nepříznivých klimatických podmínek je jedním z možných vysvětlení i skutečnost, že Velimští byli již myšlenkami u zítřejší rozlučky se sezónou 2010/2011. Krom starostí o propečenost kýty na grilu lze nalézt i dvě racionální vysvětlení výsledkového propadáku - za prvé nelze nikterak snižovat koncentrovaný výkon hostujícího družstva a v neposlední  řadě nelze nezmínit fakt, že všichni domácí hráči nastoupili s novými  potahy svých pálek.

Domácí začali zaostávat za svým soupeřem po úvodních čtyřhrách, v nichž prohrál dublet Lukáš Jeřala, Pavel Kopecký s párem Martin Dědek, Jan Hendrych 1:3. Velmi vyrovnaný zápas svedli na sousedním dvorci Pavel Jeřala s Františkem Vejtrubou, kterým chybělo pár míčků v pátém setu k zisku bodu proti dvojici Michaela Bečvářová, Jiří Hubáček. V úvodní kvartě singlů dokázal vyhrát jen Franta Vejtruba, jenž zdolal Jana Hendrycha 3:1, když poslední dva sety urval shodným poměrem míčků 12:10. Nedařilo se Lukáši Jeřalovi (0:3 s Martinem Dědkem), jeho bratrovi Pavlovi (1:3 s Jiřím Hubáčkem) a bez šance na bod byl i Pavel Kopecký (0:3 s Michaelou Bečvářovou). Druhé hrací období dvouher přineslo radost jen hostující straně, která ji opanovala s velkým přehledem: Vejtruba - Dědek 1:3, P. Jeřala - Hendrych 2:3, L. Jeřala - Bečvářová 0:3, Kopecký - Hubáček 0:3. Třetí čtvrtina přinesla druhý čestný úspěch velimského týmu, když Pavel Jeřala zdolal Martina Dědka 3:1. Zbylí domácí hráči svedli v této sekvenci utkání pětisetové bitvy, které však k dalšímu navýšení skóre nevedly: Vejtruba - Bečvářová 2:3, L. Jeřala - Hubáček 2:3, Kopecký - Hendrych 2:3. Závěrečná kvarta singlů vyzněla opět jednoznačně pro hosty: Kopecký - Dědek 1:3, L. Jeřala - Hendrych 0:3, Vejtruba - Hubáček 2.3, P. Jeřala - Bečvářová 0:3.

Závěrem je nutno smeknout před všemi zúčastněnými hráči, kteří odehráli toto střetnutí v náročných podmínkách. Duel mezi Velimí a Sadskou trval i přes jednoznačný výsledek 2h40min., o oddanosti stolních tenistů této hře svědčí fakt, že za rozhodnutého stavu nebyl skrečován jediný zápas a celé utkání se dohrálo s maximálním herním nasazením. Opět si lze jen povzdechnout nad absencí otevřeného restauračního zařízení ve velimské sokolovně během celé této sezóny...

Lukáš Jeřala vs. Martin Dědek

Velim - Žehuň 10-8

V dalším domácím utkání v Letní lize přivítal kvartet velimských hráčů celek ze Žehuně. Slibně se vyvíjející duel musel nakonec zachraňovat Franta Dej, jenž v závěrečném utkání večera udolal Petra Kocnera 3:1.

Po úvodních deblech byl stav nerozhodný 1-1:  František Dej s Danem Petříkem si s přehledem poradili s párem ve složení Alexander Fiala, Roman Procházka. Naopak dublet Pavel Sixta, František Vejtruba nevyužil tři mečboly a prohrál v pěti setech s dvojicí Daniel Kvasnička, Petr Kocner.

Úvodní kvarta singlů se vydařila lépe domácím, kteří po ní šli do trháku 4:2 - Sixta - Fiala 3:0, Vejtruba - Procházka 3:1, Dej - Kvasnička 3:1, Petřík - Kocner 1:3. Totožný průběh měla i druhá čtvrtina dvouher, v níž Sokol Velim zvýšil na 7:3 - Vejtruba  - Fiala 3:1, Dej - Procházka 3:1, Petřík - Kvasnička 3:0 (v souboji dvou Danů si hostující hráč vypil svůj kalich hořkosti v podobě statisticky hodně nepravděpodobného počtu inkasovaných prasátek na velimských stolech až do dna), Pavel Sixta se nedostal do zápasu proti Petru Kocnerovi (0:3). Blížícímu se dramatu nijak nenasvědčoval výsledek 2:2 třetího hracího období singlů: Dej - Fiala 3:0, Petřík - Procházka 1:3, Sixta - Kvasnička 0:3, Vejtruba - Kocner 3:0. Úvod poslední kvarty singlů se velimským borcům nevydařil: Pavel Sixta prohrál 0:3 s Procházkou, Dan Petřík promarnil pět mečbolů ve čtvrté sadě s Alexandrem Fialou. Rozhodující desátý bod tedy musel uhrát alespoň jeden z Františků ve velimském dresu. Jako první začal hrát Fanda Vejtruba proti Danu Kvasničkovi a po dvou vyhraných setech byla celková výhra pro domácí  hodně blízko. Žehuňský hráč avšak tento duel otočil a snížil na 8:9. Naštěstí domácí se mohli opřít o tradičně spolehlivý výkon Franty Deje, jenž svou čtyřsetovou výhrou zaznamenal tříbodový zisk pro Velim do tabulky Letní ligy.