Jdi na obsah Jdi na menu

TJ Neratovice D - Sokol Velim A 7-3

Velimští stolní tenisté se letos rozhodli zpestřit si aktuální sezónu účastí v Českém poháru. Los 1. kola jim přisoudil celek TJ Neratovice D. Toto družstvo působí v Regionálním přeboru 1. třídy okresu Mělník a v letošní sezóně mu patří páté místo z dvanácti účastníků této soutěže s bilancí šesti výher a pěti proher. Vloni hrály Neratovice D RP 2. třídy, a tak se podle pravidel ČP uskutečnilo úvodní kolo na soupeřových stolech, byť  dva hráči ze soupisky Neratovic působí  v krajské soutěži - Jana Kloučková se může pochlubit bilancí 27:10 v krajské soutěži 2. třídy, Jaroslav Šlechta odehrál v dosavadním průběhu KS 2B 2011/2012 44 singlových a 11 deblových utkání.

Právě tito dva zmiňovaní hráči nastoupili k úvodnímu deblovému zápasu proti velimské dvojici ve složení František Dej, Pavel Jeřala. Úvodní dvě sady domácí s přehledem vyhráli, další dva sety se staly kořistí velimských borců. O prvním bodu se tak rozhodovalo v pátém setu, po němž šli do vedení 1:0 domácí po výsledku 11:8. V úvodní třetině dvouher se velimským hráčům nedařilo, Neratovice navýšily své vedení na komfortních 4:0 - v Českém poháru se na rozdíl od regionálních soutěží hraje jen 10 duelů. V první periodě singlů se tedy urodily následující rezultáty: Kloučková - Dej 3.0, Klouček - Vejtruba 3:1, Šlechta - Jeřala 3:1. Mnohem lépe pro Velim vyznělo druhé hrací období dvouher: Franta Dej zdolal 3:1 Milana Kloučka, Martin Škopek, jenž vystřídal Pavla Jeřalu, nestačil na Janu Kloučkovou 1:3, Fanda Vejtruba urval v koncovce pátého setu výhru v  utkání s Jaroslavem Šlechtou. František si navíc v tomto zápasu připsal velký individuální úspěch, když poprvé v sezóně nebo snad i v karéře stolního tenisty uhrál vítězný forhend. Tato skutečnost se stala předmětem velkého obdivu jeho kolegů z týmu a byl jí věnován velký prostor na pozápasové tiskové konferenci ve velimské hospodě Sokolovna. Za stavu 5:2 pro domácí svedl Martin Škopek napínavou bitvu s Milanem Kloučkem, v níž po výhře 3.2 neratovický hráč definitivně stvrdil postup své družiny do dalšího kola ČP. Za již rozhodnutého stavu si oba celky připsaly po jedné výhře, když Franta Dej zdolal Jaroslava Šlechtu 3:1 a Jana Kloučková Fandu Vejtrubu 3.0.